Leder du efter noget bestemt ?

Dine rettigheder, når du foretager betalinger i Europa.

EU Kommissionen har udarbejdet en pamflet, da betalingstjenesteudbydere i henhold til PSD2 artikel 106, SKAL informere brugere om deres rettigheder i forbindelse med betalinger, som foretages i Europa.

Du kan finde pamfletten her.

Nyheder